Android Yeni Sürüm N'in İsmini Belirleme Sırası Sizde!! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

19 Mayıs 2016 Perşembe

Android Yeni Sürüm N'in İsmini Belirleme Sırası Sizde!!


Google bu sefer bir farklılığa giderek Android N'in adını kullanıcıların karar vermesi gerektiğini belirtti.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Google'ın şu anda devam eden Google I/O 2016'da tanıtması beklenen Android N sürümü için direkt olarak versiyonu duyurmak yerine bambaşka bir sistem sundu. Uzun süredir merak edilen ve New York Cheesecake olacağı düşünülen Android N sürümünün adı için kullanıcılara isim hakkını bırakan Google, bir site üzerinden bir nevi anket yapıyor.


Buradan ulaşabileceğiniz adres üzerinden istediğiniz N ile başlayan adı sunabileceğiniz bir sistem kuran Google, en fazla öneri gelen Android N adını yeni 7.0 sürümünün adını yapacak.
Böylece kendi Android kullanıcılarının istediği bir adlandrımaya gidecek olan firma N ile başlayan tatlı olmasını özenle istiyor. Yani evet, isim hakkı bizlere sunulmuş olsa da Android'in sürekli harf sırasına giden tatlı adı olacak şekilde bir sıralaması var elbet. Bu sebeple N ile başlayan ve tabiki İngilizce olarak tatlı isimlerinden sizin istediğinizi yazabilirsiniz.


Örnek olarak; Nutella, Noghl, Nonpareils, Nougat, Natillas, Nutmeg, Neapolitan, Nonnevot, Nicuatole, Neules, Nerds, Nut Roll, Neenish Tart, Nanaimo Bar gibi tatlıları yazabilirsiniz. (Aklınızda N ile başlayan bir Türk tatlısı veya şekerleme varsa o da olabilir aslında, denemeye değer) Ayrıca önerilerinizi yorum kısmından belirtmeyi unutmayın!


webtekno
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad