728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  19 Mayıs 2016 Perşembe

  Android 7.0 N Hakkında Herşey

  Google I/O 2016 etkinliğinde Android 7.0 N yeni özellikleri ve çıkış tarihi duyuruldu! Android 7.0 N ile gelen tüm yenilikleri sizler için bir araya getirdik.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


  Android N için Açıklanan Yeni Özellikler
  Android N 7.0'ın getirdiği yenilikler üç bölümden oluşuyor. Bunlar performans, güvenlilik ve verimlilik.

  Android N 7.0 Performans İyileştirmeleri
  Performans tarafında Vulkan grafik API'si ile çok daha iyi grafik performansı ve verimliliği göreceğiz. Bunla birlikte %75'e varan hızlanma göreceğimiz vadediliyor

  Android N 7.0 Performans İyileştirmeleri

  Performans tarafında Vulkan grafik API'si ile çok daha iyi grafik performansı ve verimliliği göreceğiz. Bunla birlikte %75'e varan hızlanma göreceğimiz vadediliyor.  N 7.0 Güvenlik Özellikleri
  Android N'nin bir diğer yeni özellikleri ise güvenlik üzerine. Direkt olarak dosya şifrelemesi, sistem arayüzünün arkaplanda devamlı güncellenmesi en önemli yeniliklerden.

  Ayrıca Android güncellemelerinde telefon açılırken gördüğümüz "Android başlatılıyor" animasyonuna da veda ediyoruz!

  Güvenlik tarafında Chrome ve Google Play tarafında da bilgiler verildi. "Uygulama Güvenliği Geliştirme Programı" ile Google Play'de yer alacak tüm uygulamalar test ediliyor.

  Android 7.0 Verimlilik Özellikleri
  Lansmanda ayrıca Android N'in aslında daha önce açıklanan "Verimlilik" yönlerine tekrar değinildi. Çoklu pencere desteği ve çoklu işlem yetenekleri Android N'in verimlilik kategorisindeki güçlü yanları.  Android N ile beraber iki uygulamayı aynı anda ekranı ikiye bölerek kullanabiliyoruz. Bu, Samsung gibi üreticilerin zaten kullandığı bir şeydi ancak yeni sürümle beraber bu varsayılan bir özellik olarak geliyor.

  Android N ile bildirimler de önemli büyük. Kilit ekranında görülen bildirimler üzerinden mesaj yanıtlama gibi etkileşimleri kullanabiliyoruz.

  Son olarak "verimlilik" kısmında artık birçok yeni "emoji"lerin de Google klavyede varsayılan olarak kullanıma açık olduğunu belirtelim.

  Android N Çıkış Tarihi
  Android N, toplamda 250 iyileştirme ve yeni özellikle beraberThe Developer Preview sürümüyle bugünden itibaren Nexus 6, 9, 5X, 6P, Nexus Player, Pixel C tablet ve General Mobile 4G için indirilebilir durumda!

  shiftdelete
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Android 7.0 N Hakkında Herşey Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top