728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  25 Mayıs 2016 Çarşamba

  Akademisyenler proje okullarına müdür olacak


  MEB tarafından hazırlanıp, Bakanlar Kurulunun TBMM'ye sunduğu kanun tasarısına göre, akademisyenlerin okullara müdür olarak atanabilmesi mümkün olacak.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imam hatipler için teklif ettiği akademisyenlerin okullara müdür olması meclise sunulan kanun tasarısında da yer aldı. 

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ensar Vakfı 37. Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmasında, "Biliyorsunuz imam hatiplerde proje okullarımız var. Bunlardan seçim yapmak suretiyle bazı profesörlerimiz, bazı doçentlerimiz, bazı yardımcı doçentlerimiz veya doktorasını yapmış hocalarımız acaba imam hatiplere müdür olmazlar mı? Geçmişte bu ülkede bunun örnekleri başka okullarda var. Şimdi ben de teklif ediyorum" şeklinde konuşmuştu. Erdoğan'ın teklifi yeni tasarıda da yer aldı. 

  23 Mayıs 2016 tarihi itibariyle TBMM'ye sunulan kanun tasarısında şu hüküm yer alıyor:

  "MADDE 8- 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 37 nci maddesinin dokuzuncu fıkrasına aşağıdaki cümle eklenmiştir.
  "2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38 inci maddesi kapsamında üniversitelerde görev yapan öğretim elemanlarına bu okullarda okul müdürlüğü görevi verilebilir."

  Bu düzenlemenin yasalaşırsa, tüm akademisyenler, proje okullarında okul müdürü olarak görevlendirilebilecek. Düzenleme sadece proje okullarını kapsıyor.

  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Akademisyenler proje okullarına müdür olacak Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top