10 yaşında Instagram'ı hack'ledi! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

4 Mayıs 2016 Çarşamba

10 yaşında Instagram'ı hack'ledi!


Instagram'ı hack'lemeyi başaran 10 yaşındaki çocuk, bir servet kazandı!

10 yaşındaki çocuk Instagram'ı hack'ledi!

Normalde 10 yaşındaki bir çocuğun elindeki paranın; aylar süren biriktirmenin sonucunda ancak yeni bir bisiklet almasına yetecek kadar olmasını beklersiniz. Fakat artık devir değişti! 10 yaşındaki Finli Jani, çok daha yüksek bir meblağ (10 bin dolar) elde etmenin şaşırtıcı bir yolunu buldu: Instagram'ı hack'lemek.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Finlandiya'nın tabloid gazetelerinden Iltalehti'de yer alan habere göre Instagram'ın sunucularına sızmanın bir yolunu bulan Jani, kullanıcıların fotoğraflarının görünmesini sağlayan kodları sildi. Jani'nin Instagram'da bir hesap açabilmek için üç yıl daha beklemesi gerektiğini düşündüğümüzde söz konusu hack çok daha ilginçleşiyor. 10 yaşındaki hacker'ın, Facebook'un yetenekli mühendislik ekibinin bile gözden kaçırdığı bir bug keşfetmesi tüm dünyada büyük bir şaşkınlıkla karşılandı.

Söz konusu savunma açığını keşfeden gencin konuyla ilgili Instagram'a gönderdiği e-postanın ardından firma bu açığı birkaç gün içerisinde bir yamayla kapattı. Facebook yönetimi ise bunun ardından bug avcılığı programı kapsamında vadettiği 10 bin dolarlık ödülü, bu 10 yaşındaki hacker'a iletti.

chip
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad