728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  4 Nisan 2016 Pazartesi

  Uzaylı İstilasına Karşı Kesin Çözüm


  Columbia Üniversitesi’nden iki astronom, uzaylıların dünyamıza ziyaret etmesini engelleyecek ilginç bir çözüm önerisinde bulundu.
  Evrende bizden başka canlıların var olup olmadığıyla ilgili binlerce teoriler, uğruna yapılmış diziler / filmler, hatta NASA’nın yıllarca sakladığı iddia edilen uzaylılara ait dökümanlar… Bu konu hala gizemini koruyor olsa da olması muhtemel uzaylı istilasına karşı şimdiden önlemimizi almış durumdayız. 


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Columbia Üniversitesi’nde görevli iki astronom, uzaylıların evrende yaşanılası bir gezegen arıyor olma ihtimallerini düşünerek Dünya’yı fark etmemelerini sağlayacak bir lazer sistemi geliştirdiler. ‘Bir gezegeni görünmek yapmak için karanlık noktayı doldurmanız gerekiyor’ diyen astronom Alex Teachey, uzaylıların Dünya’yı görmemesi için uzaya belli aralıklarla 30 megawatt gücünde lazer göndermenin bunu sağlayabileceğini düşünüyor. Yılda 10 saat lazer ışını göndermenin yeterli olduğunu söyleyen araştırmacılar, bunun için çok fazla enerjiye de ihtiyaç duyulmadığını belirtiyorlar. 

  Uzaya yollanacak lazer ışınıyla ilgili uzun süredir düşündüğünü belirten bir diğer astronom David Tipping ise insanların Güneş’in yaydığı ışığın taklit edilmesinin imkansız olduğunu düşündüğünü fakat doğru denklemlerin kurulmasıyla gerçekleşme ihtimalinin oldukça güçlü olduğunu söylüyor. 

  Araştırmacıların bahsettiği bir diğer çözüm ise 160 kilowatt gücündeki lazer ışınıyla Dünya’nın atmosferdeki sinyallerinin absorbe edilebileceğini, bu sayede gezegenimizin kurak bir bölgeymiş gibi gösterilebileceği yönünde. Fakat tüm bu çözümler, farklı araştırmacılar tarafından çok tehlikeli görünüyor.  Buna göre eğer iki astronomun fikirleri gerçekleşirse uzaylıların şüphelenme ihtimali daha da artacak. 

  Son olarak Dünya’yı uzaylılardan tamamen kurtaracak bir çözümün var olduğuna kanaat getiren araştırmacılar, 30 megawatt gücünde bir lazerin bunu sağlayabileceğini belirtmişler. Hatta istenirse hemen gerçekleştirebileceklerini bile söylüyorlar. Teachey, bu çözüm için ‘Şu anki teknolojimiz bunun için yeterli’ diyor. Acaba sistemi denemeleri için bir şans verilse mi, ne dersiniz?

  webtekno


  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Uzaylı İstilasına Karşı Kesin Çözüm Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top