Uzaylı İstilasına Karşı Kesin Çözüm - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

4 Nisan 2016 Pazartesi

Uzaylı İstilasına Karşı Kesin Çözüm


Columbia Üniversitesi’nden iki astronom, uzaylıların dünyamıza ziyaret etmesini engelleyecek ilginç bir çözüm önerisinde bulundu.
Evrende bizden başka canlıların var olup olmadığıyla ilgili binlerce teoriler, uğruna yapılmış diziler / filmler, hatta NASA’nın yıllarca sakladığı iddia edilen uzaylılara ait dökümanlar… Bu konu hala gizemini koruyor olsa da olması muhtemel uzaylı istilasına karşı şimdiden önlemimizi almış durumdayız. 


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Columbia Üniversitesi’nde görevli iki astronom, uzaylıların evrende yaşanılası bir gezegen arıyor olma ihtimallerini düşünerek Dünya’yı fark etmemelerini sağlayacak bir lazer sistemi geliştirdiler. ‘Bir gezegeni görünmek yapmak için karanlık noktayı doldurmanız gerekiyor’ diyen astronom Alex Teachey, uzaylıların Dünya’yı görmemesi için uzaya belli aralıklarla 30 megawatt gücünde lazer göndermenin bunu sağlayabileceğini düşünüyor. Yılda 10 saat lazer ışını göndermenin yeterli olduğunu söyleyen araştırmacılar, bunun için çok fazla enerjiye de ihtiyaç duyulmadığını belirtiyorlar. 

Uzaya yollanacak lazer ışınıyla ilgili uzun süredir düşündüğünü belirten bir diğer astronom David Tipping ise insanların Güneş’in yaydığı ışığın taklit edilmesinin imkansız olduğunu düşündüğünü fakat doğru denklemlerin kurulmasıyla gerçekleşme ihtimalinin oldukça güçlü olduğunu söylüyor. 

Araştırmacıların bahsettiği bir diğer çözüm ise 160 kilowatt gücündeki lazer ışınıyla Dünya’nın atmosferdeki sinyallerinin absorbe edilebileceğini, bu sayede gezegenimizin kurak bir bölgeymiş gibi gösterilebileceği yönünde. Fakat tüm bu çözümler, farklı araştırmacılar tarafından çok tehlikeli görünüyor.  Buna göre eğer iki astronomun fikirleri gerçekleşirse uzaylıların şüphelenme ihtimali daha da artacak. 

Son olarak Dünya’yı uzaylılardan tamamen kurtaracak bir çözümün var olduğuna kanaat getiren araştırmacılar, 30 megawatt gücünde bir lazerin bunu sağlayabileceğini belirtmişler. Hatta istenirse hemen gerçekleştirebileceklerini bile söylüyorlar. Teachey, bu çözüm için ‘Şu anki teknolojimiz bunun için yeterli’ diyor. Acaba sistemi denemeleri için bir şans verilse mi, ne dersiniz?

webtekno


uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad