728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  4 Haziran 2016 Cumartesi

  Tüm Tabletlerle Uyumlu Samsung C-Pen


  Geçtiğimiz yıl Samsung’un bir dokunmatik kalem üzerinde çalıştığına dair çeşitli söylentiler gündeme gelmişti. Bugün ise o söylentiler gerçeğe dönüştü. Çünkü Samsung C-Pen kalem karşımıza çıktı.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Öncelikle ürünün EJ-UW700 olarak adlandırıldığını belirelim. Tahmin edilebileceği üzere ürün, Apple Pencil rakibi şeklinde düşünülmüş. Galaxy Note ailesinde kullanılan S-Pen’e göre farklı bir teknolojiye sahip. Windows işletim sistemi Galaxy Tab Pro S tablet bilgisayarı destekleyen kalem Bluetooth ile bağlantı kuruyor. Windows 10 platformuna sahip tüm tabletler bu kalemle birlikte çalışabilecek.

  Bluetooth 4.0 LE ile düşük enerji tüketimine sahip olan Samsung C-Pen toplamda 1024 farklı basınç seviyesini algılayabiliyor. 162 saat pil ömrü olduğu vurgulanan ürün yani yaklaşık 1 hafta boyunca şarj edilmeden kullanılabilecek. Fiyat olarak ise 59.90 Euro dikkat çekiyor. Apple Pencil’den ucuz olan ürün henüz satışa çıkmış değil. Ancak önümüzdeki haftalarda bekleniyor.

  Almanya merkezli bir internet sitesinin yayınladığı habere göre Samsung C-Pen, her akıllı telefonla kullanılabilecek. Ancak tüm özelliklerinden faydalanabilmek için özel bir yazılım gerekecek. Cihaz hakkında henüz tüm detaylar belli değil. Önümüzdeki günlerde Samsung tarafından daha detaylı bilgilerin açıklanması bekleniyor.

  CNN Türk
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Tüm Tabletlerle Uyumlu Samsung C-Pen Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top