Tüm Tabletlerle Uyumlu Samsung C-Pen - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

4 Haziran 2016 Cumartesi

Tüm Tabletlerle Uyumlu Samsung C-Pen


Geçtiğimiz yıl Samsung’un bir dokunmatik kalem üzerinde çalıştığına dair çeşitli söylentiler gündeme gelmişti. Bugün ise o söylentiler gerçeğe dönüştü. Çünkü Samsung C-Pen kalem karşımıza çıktı.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Öncelikle ürünün EJ-UW700 olarak adlandırıldığını belirelim. Tahmin edilebileceği üzere ürün, Apple Pencil rakibi şeklinde düşünülmüş. Galaxy Note ailesinde kullanılan S-Pen’e göre farklı bir teknolojiye sahip. Windows işletim sistemi Galaxy Tab Pro S tablet bilgisayarı destekleyen kalem Bluetooth ile bağlantı kuruyor. Windows 10 platformuna sahip tüm tabletler bu kalemle birlikte çalışabilecek.

Bluetooth 4.0 LE ile düşük enerji tüketimine sahip olan Samsung C-Pen toplamda 1024 farklı basınç seviyesini algılayabiliyor. 162 saat pil ömrü olduğu vurgulanan ürün yani yaklaşık 1 hafta boyunca şarj edilmeden kullanılabilecek. Fiyat olarak ise 59.90 Euro dikkat çekiyor. Apple Pencil’den ucuz olan ürün henüz satışa çıkmış değil. Ancak önümüzdeki haftalarda bekleniyor.

Almanya merkezli bir internet sitesinin yayınladığı habere göre Samsung C-Pen, her akıllı telefonla kullanılabilecek. Ancak tüm özelliklerinden faydalanabilmek için özel bir yazılım gerekecek. Cihaz hakkında henüz tüm detaylar belli değil. Önümüzdeki günlerde Samsung tarafından daha detaylı bilgilerin açıklanması bekleniyor.

CNN Türk
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad