Galaxy Note 6 Hakkında Bilinen Her Şey - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

18 Nisan 2016 Pazartesi

Galaxy Note 6 Hakkında Bilinen Her Şey


Galaxy Note 6 özellikleri hakkında sızıntılar gelmeye başladı. Bu haberimizde Galaxy Note 6 özelliklerine ve diğer tüm detaylarına değiniyoruz. İşte Note 6 hakkında her şey!


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Samsung'un Note serisi akıllı telefonları, her zaman belli bir kullanıcı kitlesi tarafından talep görmüş ve genellikle beğeniyle karşılanmıştır. Bu yıl da Samsung Galaxy Note 6 en çok beklenen akıllı telefonlardan biri. Peki Galaxy Note 6 ile ilgili şu ana kadar ne biliyoruz?

Bu yıl biraz daha erken tanıtılması beklenen en yeni Note modeli olacak Samsung Galaxy Note 6, dedikodulara göre Temmuz ayında tanıtılacak.

Peki Galaxy Note 6 teknik özellikleri nasıl olacak? Dilerseniz bugüne kadar sızdırılan bilgilerle Samsung Galaxy Note 6'nın beklenen özelliklerine yakından bakalım.

Samsung Galaxy Note 6 Tasarımı
Galaxy Note 6 ile ilgili şu ana kadar karşımıza çıkan sızıntılar ve dedikodular ne yazık ki sadece teknik özelliklerle ilgiliydi. Yani cihazın tasarımı konusunda şimdilik ne yazık ki çok da fazla bir bilgiye sahip değiliz.

Ancak şirketin Galaxy Note 5 ile beraber kullandığı metal ve cam malzemeli tasarımın Note 6 da da devam edeceğini düşünmek doğru olacaktır.

Samsung Galaxy Note 6'da tasarımsal açıdan beklenen en büyük değişiklik suya ve toza dayanıklılık olacak. Şirketin aynı Galaxy S7 serisinde olduğu gibi Note 6'da da IP68 sertifikası ile suya ve toza dayanıklı bir akıllı telefonla karşımıza çıkması bekleniyor. 

Ayrıca bir başka dedikodu da Galaxy Note 6'nın IRIS CAM ile farkı bir güvenlik desteğini sunacağı yönünde.

Samsung Galaxy Note 6 İşlemcisi 
Samsung Galaxy S7, Exynos ve Snapdragon varyasonlu iki farklı model ile satışa çıktı. Ancak Samsung Galaxy Note 6, son sızıntılara göre tek bir versiyonla satışa çıkacak ve bu versiyon Qualcomm'un en yeni işlemcisi Snapdragon 823 işlemcisini kullanacak.
Bu işlemci, 3.0 GHz'e kadar saat hızı sunuyor ve işlemcinin Snapdragon 820'den en büyük farkı da bu.

Galaxy Note 6 RAM kapasitesi ve depolama
Donanım bileşenleri tarafında Galaxy Note 6'nın 6 GB RAM kapasitesiyle geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Bu da özellike RAM tüketiminin fazla olduğu TouchWiz arayüzü ve Android işletim sistemi için fazlasıyla yeterli bir kapasite.

Kapasite tarafında ise ne yazık ki microSD kart desteğinin olmaması muhtemel. Dahili depolama seçeneklerinde ise 32, 64 ve 128 GB görmeyi bekliyoruz. Ancak bir ihtimal Samsung'un yeni seri üretime geçtiği ultra hızlı 256 GB'lk depolama birimi Galaxy Note 6'da olabilir.

Galaxy Note 6 ekranı
Ekran tarafında çok büyük bir geliştirme beklenmiyor. Bu sefer 5.7 inç yerine 5.8 inç boyutlu bir ekranla karşımıza çıkacak Galaxy Note 6, yine şirketin Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED panel kullanan ekranını sunacak.

Galaxy 7 ile beraber gördüğümüz "Always On" ekran özelliğinin Galaxy Note 6 modelinde de olması kesin gibi.

Galaxy Note 6 kamera

Samsung Galaxy Note 6, çok büyük ihtimalle Galaxy S7 serisinde gördüğümüz 12 MP'lik yeni kamera modülü ile gelecek.


Bildiğiniz gibi bu kamera, Dual Pixel teknolojisiyle çok hızlı bir şekilde odaklama yapabiliyor ve diyafram değeri sayesinde özellikle düşük ışıkta çok iyi sonuçlar veriyor.

Galaxy Note 6 S-Pen
Note serisinin en büyük avantajlarından biri S-Pen desteği sunması şüphesiz. Galaxy Note 6'da yer alacak S-Pen'in ise bu sefer katlanabilir bir yapıya sahip olabileceği söyleniyor.

Bu da S-Pen'in bir stand görevi görebileceği anlamına geliyor. Tabii ki bunun dışında daha ince ve daha hassas çalışan bir S-Pen görmemiz olası.

Galaxy Note 6 Çıkış Tarihi
Bu sefer biraz erken duyurulması beklenen Galaxy Note 6, eğer dedikodular doğru çıkarsa Temmuz ayında lanse edilecek.

Galaxy Note 6 çıkış tarihi ise Ağustos ayı içerisinde olacak.

uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad