728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  20 Nisan 2016 Çarşamba

  Eski Tesla Başkan Yardımcısı Apple'da!


  Apple otomobil konusunda ciddileşiyor

  Apple'dan Elektrikli Otomobil Konusunda Önemli Hamle! Eski Tesla Başkan Yardımcısı Apple'da!

  Elektrikli araç üretme konusunda kararlı olan Apple, yine bünyesine daha önceden Tesla'da görev yapmış bir ismi kattı.

  Otomotiv sektöründe son dönemlerin gözdesi ve muhtemelen bundan sonra sektörün gidişatına yön verecek şeyler elektrikli ve sürücüsüz otomobiller. Bu konuda başı çeken şirket Tesla Motors ancak, teknoloji sektörünün devleri de şimdiden işin içine dahil olmaya başlamış durumda.

  Bu konuda Google, sürüsücüz araçları ile çoktan yollardaki yerini aldı. Sektörün bir diğer devi Apple ise gizli kapıların ardından yavaş yavaş kendi elektrikli otomobilini üretmekte.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Apple, Project Titan adını verdiği bu yeni çalışması ile ilk kez elektrikli otomobil üretecek sektöre adımını atmaya hazırlanıyor. Bu konuda Apple'ın altyapı oluşturduğu ekip ise, gelecekte bir numaralı rakibi olacak Tesla Motors'tan çıkma. Aslında daha önceden bu konu gündeme gelmişti. Hatta Elon Musk, Apple'ı etik davranmamakla ve çalışanlarına gizlice iş teklif etmekle suçlamıştı.

  Tesla'dan ayrılan bazı kişilerin hemen sonrasında da Apple'a geçmesi, Musk'ın bu söylemlerini kısmen doğrulamıştı. Şimdi ise Apple, hala geliştirilme aşamasında olan Project Titan'ın ekip lideri Steve Zadesky'nin yerini, yine eski bir Tesla çalışanı ile dolduruyor.   Birkaç ay önce görevinden ayrılan Zadesky'nin ardından, Project Titan'ın ilerleyişinde bir yavaşlama olduğu haberleri ortaya atılmıştı. Ancak Apple, Zadesky'den boşalan koltuğu eski Tesla Araç Mühendisliği Başkan Yardımcısı Chris Porritt ile doldurdu. Böylece Porritt de Apple bünyesinde çalışan eski Tesla'lılar kervanına katıldı.

  Bu takviye ile Project Titan'ın ilerleyişi de yeniden hızlanacak. Bakalım Apple, bu proje ile nasıl bir elektrikli otomobil sunacak?

  Kaynak: Engadget

  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Eski Tesla Başkan Yardımcısı Apple'da! Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top