YGS 'de İlginç Anlar - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

13 Mart 2016 Pazar

YGS 'de İlginç Anlar


Binlerce öğrencinin geleceğini belirleyen zorlu YGS maratonu bugün gerçekleşti. Sınava giren öğrenciler ise zaman zaman ilginç anlar yaşadı.Kendilerini hayatlarının geri kalanına şekil verecek sınav olan YGS’nin heyecanına kaptıran bazı öğrenciler ortaya garip görüntüler çıkmasına neden oldu.

İlk olarak Antalya’da yaşanan olayda sınava gireceği salonu görmek için gelen bir öğrenci, görevlilerin kapıları kapatıp gitmesi nedeniyle içeride 1 buçuk saat kilitli kaldı.

Bir başka ilginç manzarayı ise, ‘Sınav heyecanı ile üzerindeki kemer ve metal eşyaları Atatürk büstünün altına saklamaya çalışan öğrenci’ oluşturdu.

GİRDİ AMA ÇIKAMADI!

Antalya’da Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi sınava gireceği salonu öğrenmek için okula gelen 18 yaşındaki Baran Demirci, görevlilerin kapıları kapatıp gitmesi nedeniyle içerde kilitli kaldı. Demirci, polisin yardımıyla 1.5 saat sonra dışarı çıkarılabildi. (foto DHA)Olay, Muratpaşa ilçesi Mevlana Caddesi’nde bulunan 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi’nde meydana geldi. Bugün gireceği YGS öncesinde dün saat 16.30 sıralarında sınava gireceği salonu öğrenmek için okula gelen Baran Demirci, görevlilerin yanından geçip 4′üncü kattaki sınıfa gitti. Burada bir süre kalan Demirci, sınav öncesinde stresini yenmek için çevresini inceleyip dua etti. Daha sonra sınıftan çıkan Baran Demirci, aynı katta bulunan lavaboyu kullandı. Daha sonra aşağı inen Demirci, dışarı çıkak istediğinde okulda kimse kalmadığını ve kapıların kilitlendiğini fark etti. Yaklaşık 15 dakika boyunca okuldan çıkacak bir kapı arayan Baran Demirci, bulamayınca saat 17.20 sıralarında polisten yardım istedi. Bunun üzerine okula bölge ekipleri sevk edildi.Kısa sürede gelen polis, Baran Demirci’nin içerde kilitli kaldığını gördü. Okul yetkilileri ile bağlantı kuran polis, okula gelmelerini istedi. Yaklaşık 1.5 saat boyunca kapalı kalan ve telefonda yakılarıyla konuşan Baran Demirci, görevlilerin okula gelmesi ile çıkartıldı. Polise başından geçenleri anlatan Baran Demirci, “Sınav heyecanını yenmek için daha önceden gelip okulu, sınıfı ve sırayı görmek istedim. Çıktığımda beni içerde unuttuklarını fark ettim. Heyecanımı yenmek isterken daha fazla heyecan yaptım. Yarın sınava gelmeyi düşünmüyorum” dedi.

Polis, Baran Demirci’nin sınav giriş belgesini inceledikten sonra tutanak altına alıp okuldan ayrıldı.

ATATÜRK’E ‘EMANET’

Zonguldak’ta Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) giren öğrenciler didik didik aranırken, bir öğrenci sınav salonuna alınması yasak olan kemer ile çakmağını okulun bahçesinde bulunan Atatürk büstünün altına bıraktı.FOTO: DHA / Zonguldak’ta bir öğrenci sınav salonuna girişi yasak olan eşyalarını Atatürk büstüne bıraktı.

Zonguldak Karaelmas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Fener Anadolu Lisesi’nde sınava giren adaylar aileleriyle birlikte sabahın erken saatlerinden okula gelmeye başladı. Sınava girecek öğrenciler okulun girişinde görevliler tarafından didik didik arandı. Görevliler sınava girecek adayları alyans, kolye, toka, küpe, madeni para, kemer, cep telefonu ve cüzdanlarını yakınlarına vermeleri ya da kapının girişindeki masaya bırakmaları konusunda uyardılar. Bazı öğrenciler yasak olan eşyalarını ailelerine teslim ederken bazıları da okul girişlerindeki pencere kenarlarına ve görevlilerin bulunduğu bölümdeki masanın üzerine bıraktılar. Bir öğrenci de üzerindeki kemer ve çakmağını okulun bahçesinde bulunan Atatürk Büstü’nün altına bıraktıktan sonra sınava girdi.

Çocuklarını sınava getiren velilerde okul bahçelerinde heyecanla bekledi. Aileler okul önlerinde çocukları için dua okuyarak sınavın bitmesini bekledi. Sınavın başlamasıyla birlikte okulların etrafında devriye gezen polis ekipleri gürültü yapılmaması için önlem aldı.

kaynak: http://www.egitimajansi.com/haber/ygs-de-yasanan-ilginc-anlar-haberi-49586h.html

uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad