Vizyonda bu hafta 6 yeni film var - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

4 Mart 2016 Cuma

Vizyonda bu hafta 6 yeni film var


MATEMATİK ÖĞRENMEYEN KALMAYACAK!!!Yönetmenliğini Murat Emre KamanDefne Deliormanlı ikilisinin üstlendiği yıldız kadrolu yerli komedi Kaçma Birader bir Yozgatlı komedisi. Başrollerini  Zafer AlgözMelek BaykalZafer AlgözEmrah KamanAlgı EkeCihan ErcanNursel Köse ve Necip Memili'nin paylaştığı film Yozgat'ı Taksim'e taşırken, köyden şehre gelen hayatı en güncel mizahı öğelerle donatıyor.
Çekimleri Yozgat’ta ve Taksim’de gerçekleşen Kaçma Birader, sevdiği kız için Yozgat’tan İstanbul’a kaçan en küçük oğullarının peşinden İstanbul’a gelen, kendine has bir ailenin İstanbul hikayesini beyazperdeye taşıyor. Taksim'in aşinası olduğumuz eski-yeni mekanlarını da içeren filmde, Yozgatlı aile kendi kültürlerinin tamamen zıttı olan bir dünyada, ailenin en küçük ferdini arıyor.
Beyazperde Eleştirisi: Banu Bozdemir

Babak Najafi'nin yeni filmi Kod Adı : Londra, serinin ilk filmi Kod Adı: Olympus'ta olduğu gibi tekrar başrolüne Gerard Butler'ı ve Aaron Eckhart'ı yerleştiriyor. Aksiyon dolu filmde ayrıca Morgan FreemanAngela BassettRobert ForsterJackie Earle HaleyMelissa LeoRadha MitchellSean O’BryanCharlotte Riley yer alıyor.
İngiltere Başbakanının zamansız ölümü sonrasında, Teşkilat Başkanı Lynne Jacobs Londra’da düzenlenecek cenaze töreninde Banning’i Başkan Asher’ın (Aaron Eckhart) yakın koruması olarak görevlendirir. Dünyanın en güçlü liderlerinin katılacağı bu cenaze töreni, gelmiş geçmiş en yüksek güvenlik tedbirlerinin alındaığı bir organizasyona dönüşür ama liderlerin gelmeye başlamasından kısa bir süre sonra, Londra’da bombalar ardı ardına patlamaya başlar. Londra polisi ve silahlı kuvvetleri açığa çıkınca Banning, hem Başkan Asher’ın can güvenliğinden sorumludur hem de bu saldırıların arkasındaki isimleri de etkisiz hale getirmek zorundadır.

Özgür Yelence'nin hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstlendiği yerli korku filmi Ceberrut'un oyuncu kadrosunda Merve AkaydınTolga DemircanAlp NavruzAyşegül Kaygusuz bulunuyor. Gamze Özçelik’in kardeşi Meltem Özçelik de kilit karakterlerden birine can veriyor.

Ceberrut yaşanmış bir hikayeyi esas alınıyor. Filmin konusu kısaca; internet fenomeni olmak için çektikleri kısa videolarla istedikleri etkiyi yaratamayan dört üniversiteli genç, farklı arayışlar içerisine girerler. Gördükleri trajik bir haberden yola çıkarak olayın yaşandığı villada çekim yapmak isteyen gençler sonuç olarak kendilerini hiç ummadıkları olaylar zincirinin içinde bulurlar...

Sosyal medyada keşfedilen ve yarattığı karakterle beğeni toplayan Cem GelinoğluAli Kundilli 2 ile sevenleriyle tekrar buluşuyor. Başrollerinde Cem GelinoğluZeynep AktuğEzgi TombulEmre Mutlu ve Sami Aksu’nun paylaştığı filmin senaryosunu Cem Gelinoğlu ve Faruk Aksoy’un tarafından kaleme alındı ve yönetmen koltuğunda Faruk Aksoy oturuyor.
Büyük bir aşkla evlenen Ali ve İlknur, aşklarının meyvesini büyük bir heyecanla beklemektedirler. İlknur sekiz aylık hamiledir ve bu süre içinde, Ali’den sonu gelmez acayip isteklerde bulunarak onu canından bezdirir. İlknur çocuğunu da gördüğü bir rüya üzerine İstanbul’da değil, Ali’nin babaannesinin yaşadığı Ayvalık, Küçükköy’de doğurmak ister. Yola koyulan ekip yepyeni maceralara atılır.
Cehenneme 2 Adım filmi ile seyircilerinin kanını donduran yönetmen J Blakeson'ın yeni filmi 5. Dalga'nın başrollerini Chloë Grace MoretzNick Robinson ve Alex Roe üstleniyor. Yeni uzaylı güzellemesi Rick Yancey'nin gençlik romanından uyarlanıyor.
Okuldaki sıradan bir matematik dersi sırasında başlayan saldırıdan kurtulan genç kız Cassie, gelen 4 atakla paramparça olmuş bir dünyada kaybolan erkek kardeşini aramaya çıkıyor ve 5. atak geldiğinde uzaylı olup olmadığı belirsiz olan genç bir delikanlıyla tanışarak son umudunun peşinden gitmeye başlıyor...Yılın beklenen komedi filmlerinden biri olan Babalar Savaşıyor'da anlaşamadıkları için karısından boşanan bir adam, eski eşinin yeniden evlenme hazırlığında olduğunu öğrenince, yaşamına yeniden girerek tüm planlarını alt üst ediyor... Başrollerinde Will FerrellMark Wahlberg ve Linda Cardellini'nin yer aldığı Babalar Savaşıyor filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Sean Anders üstleniyor.

Beyazperde eleştirisi : Funda Sularöz

Post Top Ad