Sinemalar ile aynı anda evde film izlenebilecek - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

10 Mart 2016 Perşembe

Sinemalar ile aynı anda evde film izlenebilecekScreening Room filmleri sinemalarla aynı anda evinize getirecek 

Napster'ın kurucularından Sean Parker filmleri sinemalarla aynı anda izlememize olanak verecek bir servis üzerinde çalıştığını açıkladı. Film şirketleri de bu servise sıcak bakıyorlar.

Aslında milyonlar filmleri torrent veye online film sitelerinden izliyor ama iyi bir sinema izleyicisi bu yöntemlerin hiçbirinin orjinal görüntü ve ses kalitesinin yerini tutmadığını ve bir nevi filmin heba olduğunu bilir. Bu nedenle iyi bir izleyici için bu haber oldukça önemli.

Napster'ın kurucularından ve Facebook'un eski başkanı Sean Parker ve SFX Entertainment'tan Prem Akkaraju filmleri sinemalarla aynı anda evimizde de izlememizi sağlayacak bir servis üzerine çalıştıklarını açıkladılar. İki "Screen Room" adlı bu serviste korsana karşı ciddi önlemler alınacağını da belirtiyorlar.

Parker ve Akkaraju, Screen Room'a Universal, Fox ve Sony'nin ciddi anlamda ilgi gösterdiğini söylerken AMC ile imza aşamasına geldiklerini de belirtiyorlar. İlk aşamada bu servisin ilgi görmesi için aslan payını da bu firmalara ve sinema salonlarına vermeye hazırlar. Bu servisin hayata geçmesi için Screen Room'dan izlenen her film için 2 sinema bileti verileceği böylece sinemaların taviz parası alacaklarını vurgulanıyor. Hatta  ikili her filmden en fazla 5 dolar kazanmayı hedefliyorlar. 

Kaynak: http://www.engadget.com/2016/03/10/the-screening-room-movies/?ncid=txtlnkusaolp00000595

Post Top Ad