Samsungdan yeni patent - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

25 Mart 2016 Cuma

Samsungdan yeni patent


Uzun süredir katlanabilir ekranlar konusunda çalışmalar yapan Samsung, bu hedefine biraz daha yaklaştı. Son alınan patent, ikiye katlanabilen bir cihaza işaret ediyor.


MATEMATİK ARTIK SORUN DEĞİL

Esnek ekranlı mobil cihazlar konusunda Samsung’un aldığı yol oldukça dikkat çekici. Henüz sabit kavisli olsa da, Samsung yıllardır çizgisini başarılı bir şekilde devam ettiriyor. Firmanın bir sonraki adımı ise katlanabilir ekranlar.  

Firma uzun süredir ikiye katlanabilen akıllı telefonlar üzerinde çalışmalar yapıyor ve şimdiden pek çok patent sahibi olmuş durumda. Yeni alınan patent, artık sona doğru yaklaşıldığını gösteriyor.  Samsung’un son patenti, ikiye katlanabilir bir akıllı telefona işaret ediyor. Sadece ekran değil, cihazın bileşenleri de katlanabilir tarzda geliştirilmiş. 

Bilindiği gibi, katlanabilir cihazların önündeki en büyük engel, iç donanımın sabit yapıda olması.   

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy S7 Active için ilk işaretlerSamsung, bu projenin sunumunu geçtiğimiz yıl yapmıştı. Projede katlanabilir AMOLED ekranlar kullanılıyor. Uzun ekran tam ortadan katlanırken, aşınmaların önüne geçmek için oksitlenmiş film yerine metal dokunmatik ağ kullanılıyor. 

Alt kısımda katlama için hiper elastik materyaller yerleştirilmiş. Uç kısımlarda ise mıknatıslar yoluyla, cihazın katlı bir şekilde kalması sağlanıyor.  

Henüz bu projenin ne zaman hayata geçeceği bilinmiyor ancak geçen yıl ki iddialarda, en erken bu yıl itibariyle ilk katlanabilir akıllı telefonun piyasaya çıkacağına işaret ediliyordu. İşler yolunda giderse, Samsung bize bir sürpriz yapabilir.  
Kaynak: http://www.phonearena.com/news/Foldable-Samsung-smartphone-revealed-by-patents-in-an-advanced-development-stage_id79591

uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad