Opera reklam engelleyici ile geliyor ve daha hızlı - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

10 Mart 2016 Perşembe

Opera reklam engelleyici ile geliyor ve daha hızlıPopüler internet tarayıcısı Opera'nın 37 numaralı sürümü dahili bir reklam engelleyiciye sahip. Bu sayede sayfa yükleme sürelerini yüzde 90'a kadar hızlandırabiliyor.


MATEMATİK ARTIK ÇOK KOLAY

Opera, sadece entegre reklam engelleme yetenekleri ile yüzde 90'a kadar hız artışı vadeden tarayıcısının yenü sürümünü yayınladı. Opera 37, yüklenmekte olan web sitelerindeki reklam engelleyerek hız artışı sağlamayı hedefleyen ilk sürüm olarak dikkat çekiyor.

Chrome'dan daha Hızlı 

Opera, masaüstü tarayıcısının web sayfalarının yüklenme süresini reklam engelleyici kullanmayan tarayıcılara oranla yüzde 90'a kadar hızlandırabileceğini iddia ediyor. Ayrıca eklenti desteğiyle web sitelerdeki reklamları kaldırabilen geleneksel tarayıcılardan ise ortalama yüzde 40 hız artışı sağladığını belirtiyor.

Henüz geliştirme aşamasında ancak denenebiliyor

Opera, reklam engellendiğinde adres çubuğunda küçük bir ikon görüntüleniyor. Bu ikonu kullanarak bulunduğunuz web sitesini beyaz listeye alabilir ya da sayfa yükleme süreleri üzerinde reklamların etkisini görmek için bir hız testi yapabilirsiniz. Bu özelliğin nasıl kullanıldığını haberin sonunda yer alan tanıtım videosunda görebilirsiniz.


Reklam engelleme yeteneğine sahip Opera 37'nin hala geliştirme aşamasında olduğunu unutmayın. Bu nedenle bazı hatalar içerebilir. Yeni sürümü mevcut haliyle denemek istiyorsanız buraya tıklayarak Opera resmi blog sayfası üzerinden işletim sisteminize uygun versiyonu indirebilirsiniz. Reklam engelleme seçeneği varsayılan olarak açık şekilde gelmiyor. Yüklemeden sonra Ayarlar kısmındaki "Gizlilik ve güvenlik" bölümünden etkinleştirilmesi gerekiyor.

Kaynak: https://www.opera.com/blogs/desktop/2016/03/native-ad-blocking-feature-opera-for-computers/#labnol

Post Top Ad