Microsoft, Chrome eklentilerini Edge üzerinde çalıştırmaya uğraşıyor - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

20 Mart 2016 Pazar

Microsoft, Chrome eklentilerini Edge üzerinde çalıştırmaya uğraşıyor


Microsoft, Chrome eklentilerini Edge üzerinde çalıştırmak için uğraşıyor.

Microsoft, Edge'de eklenti desteği sunabilmek için uzunca bir süredir çalışıyor. Geliştirmenin bu kadar uzamasındaki asıl sebep ise yazılım devinin tüm Chrome eklentilerini çalıştırmak istemesi.


MATEMATİK ÖĞRENMEYEN KALMAYACAK!!!

Microsoft, Windows 10 ile birlikte yeni tarayıcısı Edge'i piyasaya sürmüş ve beğeni toplamayı başarmıştı. Hem akıcılık hem de hız konusunda ilgi gören tarayıcının en büyük eksiği ise eklenti desteğinin bulunmaması. Bu desteği kazandırmak için çalışan yazılım devi son aşamaya gelmiş durumda.

Çalışmanın bu kadar uzamasındaki önemli bir etken ise Microsoft'un Chrome eklentilerine göz dikmiş olması. Geliştirilen yeni araç sayesinde geliştiriciler Chrome eklentilerine kolay bir şekilde Edge'e port edebilecekler. Şirketin kıdemli yöneticisi Jacob Rossi Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla da bu geliştirmeyi doğruladı. Rossi tweetinde "Çok fazla soru geliyor. Evet Chrome eklentilerinin port edilmesi için bir araç geliştiriyoruz. Henüz bitmedi ancak tüm API destekleri tamamlandı" dedi.

Güncelleme desteği Windows 10'un ilk büyük güncellemesi olan Redmond ile birlikte sunulacak. Aracın tamamlanması halinde de Edge'in kısa bir sürede önemli sayıda eklentiye kavuşacağını söyleyebiliriz.


kaynsk:donanımhaber


uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad