728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  8 Mayıs 2016 Pazar

  Karbondioksitten İnşaat Malzemesi  Araştırmacılar Karbondioksiti İnşaat Malzemesine Dönüştürmeyi Başardı
  Karbondioksitten taş elde etmeyi başaran araştırmacılar, belki de küresel ısınmayı engelleyebilecek çok önemli bir keşif yaptılar.


  MATEMATİK ÖĞRENMEYEN KALMAYACAK!!!

  Küresel ısınma yüzünden dünyada bulunan tüm hayvanların, bitkilerin ve hatta canlı organizmaların hayatı tehlikede. Dünya'daki tüm canlılığı sonlandırabilme potansiyeline sahip olan küresel ısınma, bir an önce durdurulmadığı takdirde sadece 50-100 sene içerisinde canlı çeşitliliğinin %80-%90'ını kalıcı olarak yeryüzünden silebilir. Oldukça kötü sonuçlar doğurabilecek bu sorunu durdurabilmek adına çalışmalar yapan bilim adamları, küresel ısınmanın oluşmasını sağlayan sera gazlarından birisine alternatif bir kullanım alanı geliştirdi.

  Küresel ısınmanın başlıca nedenlerinden birisi olarak görülen karbondioksit gazını kullanarak inşaat malzemesi üretmeyi başaran bilim adamları, bu maddeye "CO2NCRETE" ismini vermişler. University of California, Los Angeles'da görevli olan araştırmacılar tarafından üretilen CO2NCRETE, havada bulunan karbondioksitin emilmesiyle ve sıkıştırılmasıyla üretiliyor. Araştırmacıların yaptığı açıklamalara göre CO2NCRETE'in üretimi için kullanılacak olan karbondioksit gazının şimdilik sadece enerji santrallerinden alınması planlıyor. Atmosfere yayılan gazların %30'undan sorumlu olan enerji santralleri, en yüksek emisyon değerlerine sahip olduğu için özel olarak seçilmiş.

  wentekno
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Karbondioksitten İnşaat Malzemesi Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top