Hava Sıcaklığı Aniden Düşüyor - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

12 Mart 2016 Cumartesi

Hava Sıcaklığı Aniden Düşüyor


Türkiye, haftasonundan itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin, pazartesi günü ise Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin pazar günü Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışın etkisine girecek. Pazartesi günü akşam saatlerinden itibaren ise Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava da Türkiye'de etkisini hissettirecek. 

sıfırdan matematik
TÜRKİYE GENELİNDE YAĞIŞ VAR
Pazartesi günü tüm Türkiye’de yağış bekleniyor. Yağışların, güney ve batı kesimlerde (Ege ve Akdeniz bölgeleri ile İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli olmak üzere) genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Pazartesi akşam saatlerinden sonra ve salı günü, soğuk ve yağışlı hava, Türkiye’nin iç ve doğu bölgelerinde etkili olmaya devam edecek. Yağışların Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerinde ise kar şeklinde olması bekleniyor.
Yağışlı sistemin çarşamba gününden itibaren doğudaki bölgelere kayarak ülkeyi terk etmesi öngörülüyor.

SICAKLIKLAR 6 İLA 12 DERECE AZALACAK
Sıcaklıklar hafta sonunda Türkiye genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredecek.
Hafta başından itibaren kuzey ve iç kesimlerinde hissedilir derecede (6 ila 12 derece) ülke genelinde azalacağı, güney bölgelerde mevsim normalleri civarında olacağı, iç ve kuzey kesimlerde ise mevsim normallerinin altına düşeceği öngörülüyor.

TEDBİR ÇAĞRISI
Salı gününden hafta sonuna kadar, Türkiye’nin iç kesimlerinde (Marmara'nın güneyi, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu ve Doğu Anadolu) yağışın kesilmesi ve havanın açmasıyla gece sıcaklıklarının hissedilir derecede düşeceğine işaret edilen açıklamada, buzlanma ve zirai don oluşması beklendiğinden üreticiler ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları için çağrıda bulunuldu.

eğitim ajansı

Post Top Ad