Google'dan üniversite tercih rehberi! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

10 Mart 2016 Perşembe

Google'dan üniversite tercih rehberi!


Google'ın yeni hizmeti 'Üniversite Seçimim', sınav dönemindeki öğrencilere yardımcı olmak adına kullanıma sunuldu.


MATEMATİK ÖĞRENMEYEN KALMAYACAK!!!

Google, üniversite adaylarına üniversite seçerken yardımcı olmak amacıyla yeni bir hizmet başlattı. "Üniversite Seçimim" adıyla kullanıma sunulan bu yeni rehber; hangi üniversiteyi, hangi bölümü seçeceği konusunda kararsızlık yaşayan; doğru puan, sıralama ve kontenjan bilgilerine ulaşmakta güçlük yaşayan gençlerin imdadına koşuyor. 

YGS'ye sayılı günler kala kullanıma sunulan Üniversite Seçimim hizmetini; kişisel Google hesabınızla ya da Google hesabınız olmadan direkt olarak kullanabilirsiniz. Rehberde, ‘konum’, ‘bölüm’ ve ‘puan’a göre arama yapılabilirsiniz. Devlet ve vakıf olarak ayrılan üniversite profillerine ulaşabilirsiniz. Üniversite profillerinde bölüm detayları, üniversitelerin Youtube kanalları veya sitelerine yönlendirmeler de bulunuyor.

Sınav heyecanı yaşıyorsanız, stresliyseniz, zamanı yönetmek konusunda yardıma ihtiyacınız varsa ya da kariyer ve birçok konuda bilgi edinmek isterseniz de bu rehber size yardımcı oluyor. Uzmanlar video üzerinden öneri ve ipuçları veriyor ve yardımcı içerikler sunuyor. Meslekler hakkında bilgi edinmek isteyenlere yönelik bilgilendirme videoları yer alıyor. Ayrıca adaylara canlı bağlantı hizmeti de sunuluyor.  Hangouts üzerinden gerçekleştirilen canlı bağlantılar, Google'ın bünyesinde çalışan psikologlar ve kariyer uzmanlarıyla görüşme yapmanızı sağlıyor. Bu görüşmeler sırasında aklınıza takılan tercihle ilgili her şeyi sorabilirsiniz.

Google'ın yeni hizmetine buradan ulaşabilirsiniz. 

egitim ajansı

Post Top Ad