Google yazılımlarında güvenlik açığı bulan zengin oluyor - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

15 Mart 2016 Salı

Google yazılımlarında güvenlik açığı bulan zengin oluyor


Google, Güvenlik Açığı İçin Belirlediği Ödülü 100 Bin Dolara Çıkardı

Google, yazılımlarındaki güvenlik açıklarını ya da kodlamadaki hataları bulanlara 50 bin dolar, Chromebook’ta ciddi bir güvenlik açığı bulana ise 100 bin dolar ödül verileceğini açıkladı.


MATEMATİK ÖĞRENMEYEN KALMAYACAK!!!

Google, açıklarını bulan yazılımcıları ‘görmeye’ devam ediyor. Geçtiğimiz yıl hata avcılarına 2 milyon dolar, 2010’dan bu yana toplam 6 milyon dolardan fazla ödeme gerçekleştiren Google, şimdiye kadar 750’den fazla hata ya da güvenlik açığı için ödeme yapmıştı. 

Bu yıl ise Chrome tarayıcı, Chromebook ve Chromium işletim sistemlerinde kodlama hatası ya da güvenlik açığı bulanlara 50 bin dolar ödül vereceğini duyuran Google, kısa bir süre önce oraya çıkan ciddi bir açık yüzünden bu ödülü 100 bin dolara çıkardı. 

Chromebook’taki en ciddi güvenlik açığı ise misafir hesabı açıkken yönetici ayarlarına erişimin mümkün olduğu belli olunca ortaya çıktı. İlk olarak bu ödül için 50 bin dolarlık ödül belirleyen Google, sonuç alamayınca ödülü iki katına 

kaynak: http://www.webtekno.com/internet/google-guvenlik-acigi-icin-belirledigi-odulu-100-bin-dolara-cikardi-h15358.html

uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad