728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  15 Mart 2016 Salı

  Google yazılımlarında güvenlik açığı bulan zengin oluyor


  Google, Güvenlik Açığı İçin Belirlediği Ödülü 100 Bin Dolara Çıkardı

  Google, yazılımlarındaki güvenlik açıklarını ya da kodlamadaki hataları bulanlara 50 bin dolar, Chromebook’ta ciddi bir güvenlik açığı bulana ise 100 bin dolar ödül verileceğini açıkladı.


  MATEMATİK ÖĞRENMEYEN KALMAYACAK!!!

  Google, açıklarını bulan yazılımcıları ‘görmeye’ devam ediyor. Geçtiğimiz yıl hata avcılarına 2 milyon dolar, 2010’dan bu yana toplam 6 milyon dolardan fazla ödeme gerçekleştiren Google, şimdiye kadar 750’den fazla hata ya da güvenlik açığı için ödeme yapmıştı. 

  Bu yıl ise Chrome tarayıcı, Chromebook ve Chromium işletim sistemlerinde kodlama hatası ya da güvenlik açığı bulanlara 50 bin dolar ödül vereceğini duyuran Google, kısa bir süre önce oraya çıkan ciddi bir açık yüzünden bu ödülü 100 bin dolara çıkardı. 

  Chromebook’taki en ciddi güvenlik açığı ise misafir hesabı açıkken yönetici ayarlarına erişimin mümkün olduğu belli olunca ortaya çıktı. İlk olarak bu ödül için 50 bin dolarlık ödül belirleyen Google, sonuç alamayınca ödülü iki katına 

  kaynak: http://www.webtekno.com/internet/google-guvenlik-acigi-icin-belirledigi-odulu-100-bin-dolara-cikardi-h15358.html

  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Google yazılımlarında güvenlik açığı bulan zengin oluyor Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top