728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  3 Mayıs 2016 Salı

  En İyi Zeka Geliştiren Uygulamalar


  Teknolojinin bilinçsiz ve aşırı kullanılması bazen olumsuzluklara yol açabiliyor. Bu olumsuzluğu tersine çevirebilmek için en iyi 5 zeka geliştirme uygulamaları.


  MATEMATİK ARTIK SORUN DEĞİL

  1- Peak
  Android ve iOS cihazlarına uygun olarak geliştirilen Peak uygulaması, klişe tabiriyle eğlendirirken beyninizi geliştiren uygulamalardan biri olarak gözüküyor.


  Beyni geliştirme adına; görsel hafıza, sayısal hafıza vb. hafıza mekanizmalarını çalıştırmanız için 30’dan fazla seçenek sunan oyun ücretsiz olarak Google Play Store ve App Store’dan indirilebiliyor.  2- Elevate
  İngilizce dil seçeneği ile kullanıcılara sunulan oyun, kullanıcıların çeşitli bölümler ve bölüm sonu beyni değerlendirme kriteri gösteren bir deneyim sunuyor.

  Zorluk seviyesi basitten zora doğru giden oyun Android ve iOS cihazlarına indirilebiliyor. Her yaştan insana hitap etme parolası ile hareket eden oyun, içerisinde 15 tane mini oyun barındırıyor.  3- Lumosity
  Chrome Web Tarayıcı, iOS, Android cihazlarına uyumlu olarak geliştirilen Lumosity, Elevate’e benzer olarak İngilizce dil seçeneği ile kullanıcılara sunuluyor.

  Daha hızlı düşünme takibinde daha hızlı karar verme, hafızayı güçlendirme gibi hafıza tekniklerini kullanıcıya sunma hedefini taşıyor. Akıcı oyun içi grafiklerine sahip uygulamanın, kullanıcının hafızasını sıkılmadan güçlendireceğini söyleyebiliriz.

  Uygulamanın çocuk kullanıcılara daha fazla hitap ettiğini söyleyebiliriz.  4- Fit Brains Trainer
  Mobil cihazlar için başka bir zeka geliştirme uygulaması olarak görülen Fit Brains Trainer; hafıza, konsantrasyon, dil becerileri konularını odağına almış durumda.

  35’ten fazla oyunu bünyesinde barındıran uygulama, diğer uygulamalardan farklı olarak kullanıcının duygusal zeka tercihlerine de eğiliyor. Uygulama Android ve iOS cihazlarına indirilebiliyor.  5- Cognito
  Bellek, mantık ve kelime bilgisi, istatistik gibi özelliklerle kullanıcılara hitap etme yoluna gidiyor. iOS cihazlarına uygun olarak geliştirilen uygulama Apple’ın sağlık uygulaması ile bütünleşebiliyor. Uygulama kullanıcılara App Store’dan ücretsiz olarak sağlanıyor.


  shift delete


  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: En İyi Zeka Geliştiren Uygulamalar Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top