Dünyanın En Hızlı Elektrikli Otomobili - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

7 Mart 2016 Pazartesi

Dünyanın En Hızlı Elektrikli OtomobiliDünyanın En Hızlı Elektrikli Otomobilinin Hız Rekoru Videosu

Günden güne yaygınlaşan elektrikli otomobiller genelde düşük performans ve düşük hıza sahip olmasıyla biliniyor. Bu defaki örnek ise bambaşka... Genovation's GXE, dünyanın en hızlı elektrikli arabası olmayı başardı.

AYDA 17 TL YE MATEMATİK SORUNUNUZ BİTSİN

Elektrikli otomobiller giderek yaygınlaşıyor. Benzinli ya da dizel araçlara çevreci ve ekonomik bir alternatif sunan elektrikli otomobiller, genellikle düşük güç tüketimli motorları ve düşük hızları ile biliniyor. Yaygın kullanım amaçlı üretilen elektrikli arabalar, pil tasarrufu amacıyla henüz yüksek hızlara kavuşamasa da, bazı elektrikli spor araçlar hızlarıyla göz kamaştırıyor.

The Genovation GXE adlı araç, Uluslararası Mil Yarış Derneği tarafından, halka açık alanda kullanılabilen en hızlı elektrikli otomobil seçildi. Chevrolet Corvette’in tamamen modifiye edilmiş hali olan bu elektrikli otomobil, saatte 300 kilometre hıza ulaşmayı başarıyor. Genovation GXE, bu hız ile elektrikli otomobillerin ulaştığı en yüksek hız rekorunu kırarak, “en hızlı elektrikli otomobil” ünvanını da ele geçiriyor.


Aracın hız rekorunu kırdığı deneme geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Yukarıdaki videoda izleyebileceğiniz hız testinin başarıyla tamamlanması ile Genovation GXE bu alandaki başarısını resmen tescillemiş oldu. Bakalım önümüzdeki günlerde elektrikli otomobiller daha da hızlanmayı başarabilecek mi?Post Top Ad