Dokunmatik pazarda gelecek windowsun mu? - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

1 Mayıs 2016 Pazar

Dokunmatik pazarda gelecek windowsun mu?


Android ve ios dokunmatik anlamda çok ilerledi, ama microsoft dokunmatik işlevleri hızla geliştiriyor.

Windows dokunmatik anlamda geri, android ve ios ise profesyonel programlarda geri...

Android; indesign, illustrator gibi profesyonel uygulamaları bünyesine katabilirse, microsoft da dokunmatik özellikleri geliştirebilir ise birbirlerinin pazarına hakim olabilirler.

Microsotftun dokunmatik özlellikleri geliştirmesi daha kolay gibi görülüyor.

İkisi bir arada bilgisayarlar geleceğin en çok satanları olabilir.

Rapor ayrıntılar aşağıda;

Yeni rapora göre PC'nin geleceği Windows'ta!


AYDA 17 TL YE MATEMATİK SORUNUNUZ BİTSİN

ABD merkezli market araştırmaları şirketi International Data Corporation (IDC) yayınladığı yeni bir raporda, Surface Pro 4 gibi Windows tabletlerinin Android ve iOS tabletleri açık ara geride bırakacağını iddia etti..

Geçtiğimiz gün yayınlanan raporda bu yıl tablet pazarının genel olarak 2015'e göre yüzde 5.9'luk bir düşüş yaşayacağı ve tablet satışlarının bu yıl 195 milyon ünite olarak gerçekleşeceği belirtildi. Fakat 2017'yle birlikte pazarın yine tek haneli bir büyüme yaşayacağı ve bunun da Google Pixel C, Apple iPad Pro ve Microsoft'un Surface serisi sayesinde olacağı öngörülüyor.

Firma daha önce de Windows telefonların yükselişine dair özgüveni yüksek bir tahminde bulunmuştu. IDC, bu yeni tahmininde ise 2016 itibariyle Windows tabanlı sistemlerin sökülebilir dizüstü/tablet pazarında yüzde 53.3'lük bir kullanım oranına ulaşacağına inandığını söyledi. Söz konusu oran bu cihazların mevcut kullanımında yüzde 73'lük bir artış olması anlamına geliyor. Aynı öngörüye göre firma 2020 itibariyle Microsoft Windows'un bu liderliğinin yüzde 74.6'ya erişeceği de belirtiliyor.

chip

Post Top Ad