Bataryayı bitiren reklamlar - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

18 Mayıs 2016 Çarşamba

Bataryayı bitiren reklamlar


AdBlock, Batarya Ömrünü İkiye Katlıyor!

Yapılan bir test sonucu gösteriyor ki mobil cihazlarda reklam engelleyici kullanmak %50'ye varan bir pil tasarrufu sağlıyor. 


MATEMATİK ARTIK SORUN DEĞİL

Yetersiz pil ömrü, akıllı telefonlarımızın belki de en büyük problemi. Bu problemi çözebilmek adına yanımızda powerbank taşımak, ekran ışığını olabildiğince kısmak ve pil tüketen uygulamaları kapatmak gibi birçok işlem yapıyoruz.

WireCutter'ın gerçekleştirdiği bir araştırma ise, reklam engelleyici (AdBlock) uygulamalarının pil ömrüne oldukça olumlu etki ettiğini ortaya çıkardı.

AdBlock ile %50 tasarruf!
Yapılan testte iPhone 6s kullanılarak Wi-Fi üzerinden internette gezinildi. Bu testlerden ilki herhangi bir AdBlock uygulaması olmadan yapıldı ve test sonucunda %18'lik bir pil ömrü kaybı oldu.

İkinci testte ise 1Blocker isimli AdBlock programı kullanıldı ve aynı şartlar sonrasında sadece %9 pil tüketimi görüldü. Yani bir başka deyişle AdBlock programı, engellediği reklamlar sayesinde %50 daha iyi bir pil ömrü sunmuş oldu.

Eğer siz de yetersiz pil ömründen şikayetçiyseniz, Andorid veya iOS farketmeksizin bir AdBlock uygulaması kullanmanızda fayda var.

shift delete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad