728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  10 Şubat 2016 Çarşamba

  Suda Yüzebilen Arazi Aracı  Arazi üzerinde aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm engelleri aşan, dünyanın en manyak ATV’leri arasındaki Rus yapımı Sherp ATV.
  Sherp ATV, bir arazi aracından ne bekliyorsanız hepsini yapabilecek kapasiteye sahip bir araç. Standart bir ATV aracının kapasitesini zorlayan özellikleri bünyesinde barındıran Sherp ATV, buzla kaplanmış bir su birikintisinden (ki bu göl dahi olabilir) yüze yüze kurtulabiliyor.
  Alexei Garagashyan isimli bir Rus tarafından geliştirilen Sherp, 44.3 beygir gücünde, 1.5 litre hacimli ve 4 silindirli Kubota V1505 motordan gücünü alıyor. 

  sıfırdan matematik

  Arazide saatte 44, suyun içerisinde ise 5 kilometre hıza ulaşabilen aracın lastikleri kendi kendine şişebilme özelliğine sahip. Sherp’in lastikleri o kadar büyük ki, karşısına ne tür engel çıkarsa çıksın yoluna devam edebiliyor. (bu engelin 70 santimetreden yüksek olmaması kaydıyla)
  Aracın en dikkat çeken kısmı ise tüm bu parçalarla birlikte toplam maliyetinin yalnızca 50 bin dolar civarında olması.  webtekno


  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Suda Yüzebilen Arazi Aracı Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top