728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  17 Şubat 2016 Çarşamba

  Meteoroloji uyardı; Yeni rekorlar geliyor!  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'de mevsim normalleri üzerinde devam eden sıcaklıklarla ilgili bir açıklama yaparak birçok ilde Şubat ayı sıcaklık rekoru kırıldığını ve yeni rekorlar beklendiğini bildirdi. 


  AYDA 17 TL YE MATEMATİK SORUNUNUZ BİTSİN

  Türkiye'de hava Sıcaklığı Mevsim Normallerinin 8 ila 16 Derece Üzerinde Seyrediyor.  Meteroloji'den yapılan açıklamada Türkiye'de birçok ilde Şubat ayı sıcaklık rekorlarının kırıldığını belirirtilerek sıcaklıkların bir süre daha devam ederek yeni rekorlar kırabileceği kaydedildi.

  Meteoroloji şu açıklamayı yaptı;

  "Tahminlerimiz doğrultusunda Afrika üzerinden güneyli rüzgarlarla taşınan sıcak hava, ülkemizde mevsim normallerinin 8-16 derece üzerinde sıcaklıklar yaşanmasına neden oluyor. 81 ilimizden 27 sinde şubat ayı uzun yıllar sıcaklık rekorları kırılırken, 2 ilimizde ise rekor değerler tekrar edilmiştir.  Bugün de yurdumuzda sıcak hava dalgasının etkili olmaya devam edeceği ve yeni rekorlar kırılabileceği tahmin ediliyor.
  Yapılan son tahminlere göre mevsim normallerinin çok üzerinde ve şubat ayı uç değerlerinde seyreden hava sıcaklıklarının yarın (18.02.2016 Perşembe) Marmara bölgesi ile Karadeniz kıyı kesiminde Cuma günü ve hafta sonunda ise batıdan doğuya doğru kademeli olarak 5-10 derece arasında azalması  bekleniyor.

  Şubat ayı uzun yıllar sıcaklık rekoru kırılan illerimizde kaydedilen değerler aşağıdaki tabloda gösterilmektedir."

  hürriyet
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Meteoroloji uyardı; Yeni rekorlar geliyor! Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top