728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  26 Şubat 2016 Cuma

  Adil Kullanım Kotası Kaldırılmış Olabilir mi?  Adil Kullanım Kotası Kaldırılmış Olabilir!
  Türkiye'nin farklı kesimlerinde yaşayan internet kullanıcılarının belirttiğine göre AKK şu an çoğu kullanıcıyı etkilemiyor.

  AYDA 17 TL YE MATEMATİK SORUNUNUZ BİTSİN

  Türkiye'nin kötü internet altyapısından şikayetçi olan internet kullanıcılarının derdine dert katan AKK (Adil Kullanım Kotası), internet kullanıcılarının belirli bir kullanım sınırından sonra hızının düşmesine neden olan ve sadece ülkemizde uygulanan "adaletten son derece uzak" bir sistem. 


  Son dönemlerde yapılan çalışmalar (imza toplama etkinlikleri ve kullanıcıların internet servis sağlayıcılarına gönderdiği mesajlar gibi) ile kaldırılmaya çalışılan Adil Kullanım Kotası, Türkiye'nin farklı kesimlerinde yaşayan kişilerin belirttiğine göre şu anda kullanıcıları etkilemiyor.  Sürekli olarak çalışan ve otomatik olarak devreye giren Adil Kullanım Kotası sisteminin neden kullanıcıları etkilemediği bilinmiyor ancak bazı forumlarda paylaşılan bilgilere bakarak AKK'nin, farklı internet servis sağlayıcılarını kullanan kişilerde devre dışı olduğunu söyleyebilirim. Yani içerisinde bulunduğumuz durum hem TTNET, hem SuperOnline, hem de diğer internet sağlayıcılarının müşterilerini etkiliyor. Bu durum da ortada bir problem olmadığını anlamamızı sağlıyor ve AKK'nin kalkmış olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

  Şimdiye kadar hiçbir internet servis sağlayıcısından ve BTK'den konuya ilişkin açıklama yapılmadı. Resmi açıklama yapılmasıyla birlikte olay netlik kazanacak.

  webtekno
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Adil Kullanım Kotası Kaldırılmış Olabilir mi? Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top